107. Rocznica Powstania Wielkopolskiego w Gminie Miedzichowo
Z okazji 107. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego przedstawiciele Gminy Miedzichowo oddali hołd bohaterom narodowym, upamiętniając ich odwagę
i poświęcenie w walce o niepodległość.
Przy obelisku Powstańców Wielkopolskich w Miedzichowie złożono wiązankę kwiatów oraz zapalono symboliczne znicze. W hołdzie poległym kwiaty złożyli: Wójt Gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota, Sekretarz Gminy Miedzichowo Karolina Łotecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzichowie Szymon Fabian oraz Sołtys sołectwa Miedzichowo Robert Stawiński wraz z członkiem Rady Sołeckiej.
Wieczorem w Bolewicach odbyła się uroczysta msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich. Po nabożeństwie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów powstania. Wiązanki kwiatów złożyli: Wójt Gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota, Przewodnicząca Rady Gminy Miedzichowo Barbara Matys, Sekretarz Gminy Miedzichowo Karolina Łotecka oraz Członkowie Rady Sołeckiej sołectwa Bolewice.
Uroczystości były wyrazem pamięci, wdzięczności i szacunku dla tych, którzy walczyli
o wolność Wielkopolski i Ojczyzny.
