FERIE 2023 - WYCIECZKA SZLAKIEM WIKLINY
Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie wspólnie z Urzędem Gminy Miedzichowo oraz Szlakiem Wikliny zaplanowali na zakończenie ferii zimowych wycieczkę okolicznym Szlakiem Wikliny.
Dzieci odwiedziły Nowotomyskie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, gdzie wzięły udział w warsztatach plecionkarskich, które przygotowała i poprowadziła pani Monika. Każdy uczestnik zrobił wyjątkową ozdobę - wiklinową rybę.
W nowotomyskim ZOO dzieci przy okazji zwiedzania rozwiązywały quest, a w drodze do Miedzichowa odwiedziły „Wieś Grzybową” w Bolewicku. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem na terenie skansenu Dymarki Miedzichowskie.
Wycieczkę zorganizowali i wsparli - wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota
Szlak Wikliny - Jarosław Kisiel
Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie - dyrektor biblioteki Anna Plewa
Bardzo dziękujemy pani Edycie Ćwiek - opiekunce wycieczki i wszystkim , którzy wzięli w niej udział.
Więcej zdjęć na stronie: http://biblioteka-miedzichowo.pl/wycieczka-szlakiem-wikliny/
Opracowanie: GBP w Miedzichowie
