Instalacja gazomierzy inteligentnych u klientów 3 grupy taryfowej
Instalacja gazomierzy inteligentnych u klientów 3 grupy taryfowej
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. informuje, że na terie naszej gminy rozpoczyna się realizacja projektu „eGazomierz”.
W ramach tego przedsięwzięcia prowadzone będą bezpłatne prace związane z wymianą tradycyjnych gazomierzy na inteligentne urządzenia wyposażone w system zdalnego odczytu danych. Projekt obejmie odbiorców gazu ziemnego zakwalifikowanych do trzeciej grupy taryfowej, tj. większość gospodarstw domowych posiadających gazowe kuchenki lub kotły centralnego ogrzewania.
Ważne informacje:
wymiana gazomierzy jest bezpłatna i nie wymaga żadnych opłat od mieszkańców,
prace wykonywać będą osoby posiadające stosowne uprawnienia energetyczne oraz odpowiednie identyfikatory, działające na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa,
zastosowanie nowoczesnych urządzeń pozwoli na precyzyjne pomiary rzeczywistego zużycia gazu, zwiększając tym samym wygodę oraz bezpieczeństwo odbiorców,
zakończenie prac przewidziano na grudzień 2026 r.
Więcej szczegółowych informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.psgaz.pl/projekt-egazomierz
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z infolinią PSG pod numerem telefonu: 22 444 33 33.
