Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Miedzichowo
9 listopada 2025 roku mieszkańcy Gminy Miedzichowo wspólnie uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Chrystusa Króla w Bolewicach, która była wyrazem pamięci i wdzięczności za odzyskaną niepodległość.
Po nabożeństwie uczestnicy udali się pod obelisk Powstańców Wielkopolskich i pomnik upamiętniający poległych, którzy zginęli poza granicami naszego kraju, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze, oddając hołd bohaterom narodowym. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje instytucji i organizacji społecznych, poczty sztandarowe, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Wartę honorową tego dnia pełniły drużyny: 9 GZ „Pracowite Pszczółki”, 10 Drużyna Harcerska „Czarne Stopy”, Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty.

Uroczystości towarzyszyła muzyczna oprawa w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Miedzichowie, która rytmiczną grą na bębnach podkreśliła podniosły charakter ceremonii.
Popołudniową część obchodów wypełnił koncert zespołu Winyl Band zatytułowany „Na skrzydłach wolności”, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Bolewicach. Występ dostarczył wielu wzruszeń i był pięknym muzycznym akcentem tego wyjątkowego dnia.
Tegoroczne obchody były wyrazem wspólnej pamięci, wdzięczności i dumy z niepodległej Ojczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach i przyczynili się do ich organizacji.
