Logo Gminy Miedzichowo

Piknik w bibliotecznym ogrodzie w Miedzichowie, podsumowujący projekt „4 pory roku z Fundacją Orlen”

Z początkiem lata 2023 roku, 22 czerwca, z dumą podsumowaliśmy projekt „4 pory roku z Fundacją Orlen” piknikiem w ogrodzie bibliotecznym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedzichowie. W tym wydarzeniu towarzyszyli nam: sekretarz gminy Miedzichowo – Karolina Łotecka, sołtys Miedzichowa – Henryk Wajman, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miedzichowie – Szymon Fabian, uczniowie klasy IV i zerówki Szkoły Podstawowej w Miedzichowie wraz wychowawcami oraz mieszkańcy Miedzichowa, przyjaciele biblioteki i osoby zaangażowane w projekt. Oficjalnie podsumowała projekt dyrektor GBP w Miedzichowie oraz koordynator projektu  – Anna Plewa.

W czasie realizacji kończącego się projektu, który trwał od października ubiegłego roku do maja br. zorganizowaliśmy ponad 20 warsztatów w naszych bibliotekach w Miedzichowie i Bolewicach. Przeprowadziliśmy uczestników spotkań przez 4 pory roku, udowadniając, że bycie Eko jest ważne i dobre. 

Warsztaty rękodzielnicze tworzenia wianków z darów jesieni, świec sojowych, szycia misiów, wyplatania wieńców adwentowych połączone ze wspólnym kolędowaniem, zajęcia robienia masek karnawałowych, tzw. garderobianek – naturalnych tabliczek zapachowych, ozdabiania toreb lnianych, prowadziła mieszkanka naszej gminy Edyta Ćwiek. Skierowane głównie do najmłodszych czytelników warsztaty czytelniczo-plastyczne nazwane w projekcie eko poczytajkami, podczas których prezentowaliśmy literaturę dla dzieci związaną z ekologią i prowadziliśmy zajęcia plastyczne w oparciu o czytane książki, prowadziła Maria Konieczna pracownik GBP w Miedzichowie.

Były też inne proekologiczne działania. Był pchli targ podczas Dymarek Miedzichowskich, akcja plantcrossingowa przy bibliotekach, podczas której mieszkańcy mogli wymieniać się sadzonkami roślin ogrodowych, i  najważniejsze – ogród biblioteczny, który powstał przy miedzichowskiej bibliotece. Aranżacją ogrodu oraz nadzorem prac zajęła się Ewa Łodyga. To drugi ogród biblioteczny, który powstał w ramach dofinansowania z fundacji Orlen w programie “Moje Miejsce na Ziemi”. Wiosną 2021 roku, oficjalnie otwieraliśmy Zieloną Czytelnię  – miejsce spotkań  i przestrzeń otwartą dla mieszkańców przy filii biblioteki w Bolewicach. Cieszymy się, że w tak krótkim czasie takie samo miejsce udało nam się stworzyć dla mieszkańców Miedzichowa.

 Zapraszamy do naszych bibliotek i bibliotecznych ogrodów – w Bolewicach, a teraz również w Miedzichowie!

354966552_549014147433240_559687480435416499_n 353639257_549014157433239_1233553873098519310_n 353051582_549014174099904_1099598784532364127_n 354459909_549014300766558_2180955810303128267_n 353017170_549014287433226_4634742290886362417_n 353002260_549014220766566_1573816084837842409_n 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności