UPAMIĘTNIENIE 106. ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W GMINIE MIEDZICHOWO
„27 grudnia 1918 roku, tuż po zakończeniu I wojny światowej, Polacy wystąpili zbrojnie przeciwko państwu niemieckiemu. Domagali się powrotu ziem zaboru pruskiego do Polski, która w tym czasie umacniała swą niepodległość. Powstanie zakończyło się zwycięstwem. Dzięki niemu Wielkopolanie zyskali wolność, a ziemie stanowiące kolebkę naszej państwowości, wróciły do Macierzy”.
Z tej okazji Wójt Gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota, Sekretarz Gminy mgr Karolina Łotecka, Przewodnicząca Rady Gminy Miedzichowo Barbara Matys, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolski w Miedzichowie Szymon Fabian, Sołtys Sołectwa Miedzichowo Robert Stawiński wraz z Radą Sołecką oraz Sołtys Sołectwa Bolewice Adam Szawala wraz z Radą Sołecką złożyli wiązankę i znicze przy pomnikach upamiętniających poległych w Powstaniu Wielkopolskim w Miedzichowie 20.12.2024 r. oraz w Bolewicach 27.12.2024 r.
W dniu 106. rocznicy powstania o godzinie 18:00 odbyła się Msza Święta w Bolewicach w intencji poległych w wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Znicze zapalone przez Sołtysów przy pomnikach zostały otrzymane od Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.


Oficjalne obchody 106. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 106. rocznicy Boju o Miedzichowo odbędą się w dniu 15 lutego 2025 roku w Miedzichowie.
