Wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Wójta Gminy Miedzichowo
W dniu 18 lipca 2025 r. Wójt Gminy Miedzichowo, dr Stanisław Piechota, wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji, które odbyły się w Poznaniu.
W uroczystości uczestniczyli również: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Szczepański, Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.
Jednym z najważniejszych elementów obchodów było wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych, związkowych i cywilnych, a także medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. Łącznie wyróżniono 112 osób, w tym 33 uhonorowano Medalem za Zasługi dla Policji.
Wśród nagrodzonych znalazł się również dr Stanisław Piechota – Wójt Gminy Miedzichowo – który za swoją działalność wspierającą służby mundurowe otrzymał Srebrny Medal za Zasługi dla Policji.


