Odbudowa jazu Rybojady pozwoli kompleksowo uregulować gospodarkę wodną rzeki Obry i jezior położonych w jej zlewni
9 lipca 2020 roku w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się spotkanie związane z podpisaniem listu intencyjnego, dotyczącego odbudowy jazu Rybojady na rzece Obrze.
Jaz Rybojady w gminie Trzciel zostanie rozebrany, a następnie w jego miejsce powstanie nowy obiekt, posiadający przepławki, które pozwolą utrzymać ciągłość morfologiczną rzeki.
Sygnatariuszami listy intencyjnego są: Jarosław Kaczmarek - Burmistrz Gminy Trzciel, Stanisław Piechota - Wójt Gminy Miedzichowo, Józef Piotrowski – Wójt Gminy Pszczew, a ze strony Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Krzysztof Woś, Zastępca Prezesa ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

