Pasowanie na ucznia klasy I w Bolewicach
Czwartek 14 października 2021 r. był niezwykłym dniem dla pierwszoklasistów ze Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, Pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Hanna Kaczmarek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia".
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez Pana Wójta Stanisława Piechotę i Panią Dyrektor Hannę Kaczmarek pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i upominków.
W tym dniu Wójt Gminy Stanisław Piechota złożył najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a w swoim przemówieniu nawiązał do roli zawodu nauczyciela, jaką powinien odgrywać w społeczeństwie.

