Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w gminie Miedzichowo
Dnia 05 grudnia 2024 r. w Sali Wiejskiej w Bolewicach odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość otwarła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Miedzichowie Ewa Wieczorek, która przywitała wszystkich Jubilatów oraz pozostałych gości.

„Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie i zarazem wyjątkowe święto. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono w 1960 r. jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Charakterystyczny medal, na który składają się złączone ze sobą róże otrzymało 5 par, Państwo:
Zofia i Feliks Januszkiewiczowie
Dorota i Edward Marciniakowie
Barbara i Henryk Patrzałowie

Lucyna i Marek Waśkowie

Józefa i Jan Woźniakowie

Na uroczystość zostały także zaproszone pary obchodzące Szmaragdowe Gody czyli 55-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego Państwo:
Teresa i Henryk Liszkowscy
Adela i Stanisław Ławniczakowie
Benigna i Jacek Radostowie
Józefa i Alfred Sołtysikowie
Sabina i Roman Śledziowie
W tym roku w naszej gminie jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego, czyli Diamentowe Gody
obchodziły 3 pary. Niestety większość z tych par nie mogła uczestniczyć w tej jakże wyjątkowej uroczystości natomiast Para, która zaszczyciła nas swoją obecnością to Państwo:
Ewa i Łukasz Stawińscy
W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych oraz pracownicy Urzędu Gminy w Miedzichowie w osobach:
1. Wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota.
2. Wiceprzewodniczący Rady Gminy Miedzichowo Kazimierz Kowalczyk.
3. Sekretarz Gminy Miedzichowo Karolina Łotecka.
4. Skarbnik Gminy Miedzichowo Mateusz Banach.
5. Sołtys wsi Bolewice Adam Szawala.
6. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Miedzichowie Ewa Wieczorek.
7. Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Miedzichowie Emilia Grześkowiak.
8. Agata Trzaskowska pracownik UG w Miedzichowie.
9. Sylwia Puka pracownik UG w Miedzichowie.
10. Maria Szyld pracownik GOPS w Miedzichowie .
Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim Jubilatom za to wspólnie przeżyte przez nich 50 lat będące symbolem wierności i miłości rodzinnej a zarazem dowodem wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. Niejednokrotnie podczas rozmów podkreślano, iż Parom Małżeńskim należy się szacunek i zrozumienie, ale też powinno się ich naśladować. Dlatego też, za zdrowie Jubilatów wzniesiono symboliczną lampkę szampana i odśpiewano „sto lat”.
.jpg)
.jpg)
Niepowtarzalną atmosferę podczas uroczystości umilił program artystyczny w wykonaniu Roztańczonej Grupy z Bolewic prowadzonej przez Panią Agnieszkę Glapkę oraz przepiękny występ wokalny młodej artystki Pani Weroniki Pluskoty.
Wszystkim Jubilatom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życząc dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz doczekania kolejnych jubileuszy!
Poniżej link do galerii
https://miedzichowo.pl/galeria/zlote-gody-2024.html
Zdjęcia wykonane przez: Marta Napierała Fotografia i Urząd Gminy Miedzichowo

