Uwaga Wilki
W związku z otrzymanymi sygnałami o pojawieniu się wilków w naszych okolicach prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz zabezpieczenie zwierząt domowych i hodowlanych.
Wilki z natury są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem. Podchodzą do zabudowań gospodarskich w poszukiwaniu jedzenia, dlatego też apelujemy o zamykanie posesji i zabezpieczenie odpadów komunalnych.
Co zrobić, gdy spotkasz wilka?
- unieś ręce i machaj nimi w powietrzu
- pokrzykuj głośno ostrym tonem (lub zagwiżdż) w stronę wilka
- jeśli zwierzę nie reaguje i zamiast oddalić się, podchodzi bliżej, rzucaj w niego będącymi w zasięgu ręki przedmiotami, najlepiej grudami ziemi.
wycofaj się spokojnie, możesz przyspieszyć, dopiero gdy masz pewność, że zwierzę jest daleko i nie interesuje się tobą.
Przypominamy, że wilki znajdują się pod ochroną i dlatego ich odstrzał jest zabroniony.

