Wspieram Dzieciństwo Bez Przemocy - Podświetlamy Polskę na Czerwono
Szanowni Państwo,
Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk zaprasza do włączenia się w akcję "Wspieram Dzieciństwo Bez Przemocy - Podświetlamy Polskę na Czerwono". 19 listopada o godz. 17:00, w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, cała Polska rozświetli się na czerwono w ramach finału kampanii, której celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci oraz wyrażenie wsparcia dla ich bezpiecznego dzieciństwa. To wydarzenie stanowi symbol sprzeciwu wobec krzywdzenia najmłodszych i solidarności z ich prawem do ochrony. Jak można włączyć się w kampanię?
- W przypadku obiektów z oświetleniem architektonicznym, należy skontaktować się z administratorami obiektów lub zaprosić lokalne agencje eventowe do wypożyczenia oświetlenia.
- W przypadku obiektów bez oświetlenia architektonicznego, fasadę można podświetlić na czerwono lub wyświetlić symbol akcji za pomocą projektora.
- 3. Zachęcamy także osoby prywatne do wsparcia, np. poprzez rozświetlenie okien czerwonym światłem (taśmą LED lub żarówką z opcją zmiany koloru).
Jeśli nie mają Państwo możliwości oświetlenia obiektów, prosimy o wsparcie kampanii poprzez media społecznościowe.
Można zmienić zdjęcie profilowe na czerwone lub podzielić się zdjęciem innego podświetlonego budynku z Państwa miejscowości z hasztagami: #19Listopada #DzieciństwoBezPrzemocy
W razie pytań lub potrzeby konsultacji zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail: dziecinstwo_bez_przemocy@dzieckowcentrum.org.
Kampania objęta jest patronatem Marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni, Marszałkini Senatu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Ministry ds. Równości Katarzyny Kotuli. Z wyrazami szacunku Gabinet Wojewody

