W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W BOLEWICACH ODBYŁA SIĘ DEBATA SPOŁECZNA
W dniu 6 listopada 2024 r. odbyła się debata społeczna pod hasłem „POROZMAWIAJMY
O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.
Na wstępnie spotkania zostało omówione funkcjonowanie Komendy. W dalszej kolejności przedstawiony został stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz zaprezentowano sposób i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń nanoszonych na terenie, na którym odbywała się debata. Następnie omówiono stan bezpieczeństwa na drogach oraz przepisy PRD, przedstawiono również zakres funkcjonowania aplikacji Moja Komenda i zachęcano mieszkańców do korzystania z niej w celu ułatwienia kontaktu w relacji społeczeństwo-dzielnicowy.
Pod koniec debaty przyszedł czas na wspólne debatowanie i zadawanie pytań. Goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, przede wszystkim poruszając ważne kwestie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabrakło głosów odnoszących się do kontroli drogowych w zakresie pomiarów prędkości w poszczególnych miejscowościach na terenie gminy. Poruszano kwestie infrastruktury oraz nieprawidłowego parkowania. Kilka głosów dotyczyło także tematyki poruszania się po drogach dla rowerów.

.jpg)

